Çarşamba, 24 Temmuz 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Saymaz Çileden Çıktı: Meral Akşener Bu 5 Soruya Cevap Versin

Gazeteci İsmail Saymaz’ın, “Akşener Saray’a bir iş insanının Yargıtay’daki dosyasını çözmek için gitti” haberine İYİ Parti’nin eski Genel Başkanı Meral Akşener’den sert yanıt geldi. Saymaz bu kez canlı yayına çıkarak Akşener’e 5 soru yöneltti.

227 Toplam Gösterim
Saymaz Çileden Çıktı: Meral Akşener Bu 5 Soruya Cevap Versin

Saymaz’ın İddiaları ve Akşener’in Yanıtları

İsmail Saymaz, geçtiğimiz gün Sözcü Tv ekranlarında, Akşener’in Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile baş başa görüşmesini değerlendirmiş ve İYİ Parti kaynaklarından aldığı bilgiyi paylaşmıştı. Saymaz, Akşener’in bir iş insanının Yargıtay’daki dosyasını çözmek için Saray’a gittiğini iddia etmişti. Akşener, bu iddialara çok sert bir yanıt verdi:

"Hiçbir Talebim Olmamıştır"

Akşener, “İsmail Saymaz'ın bu ifadelerindeki şahsıma yöneltilen iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Bugüne kadar herhangi bir iş insanı veya başka bir kişi adına, yargıya intikal etmiş bir konuda hiç kimseden açık veya örtülü hiçbir talebim olmamıştır, bugünden sonra da olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

"Ofis Tutarsam Ben Açıkarım"

Yine Saymaz’ın “TBMM’ye yakın bir yerde ofis tuttu” haberini de yalanlayan Akşener, “Ofis açıp açmadığımı bu kadar çok merak edenleri aydınlatmak isterim ki; Türkiye'nin herhangi bir yerinde, herhangi bir amaçla bir ofis açmadım. Şimdilik böyle bir planlama içerisinde de değilim. İlerleyen aşamada eğer ki bu yönde bir kararım olursa bunun da kamuoyu ile paylaşılmasını bizzat kendim sağlarım” dedi.

İsmail Saymaz’dan 5 Soru

Akşener’in açıklamaları sonrası canlı yayına çıkan İsmail Saymaz, Meral Akşener’e 5 soru yöneltti:

“Arkadaşları Bile Şüphe Duyduysa Sorumlusu Ben Miyim?”

Ofis tuttuğu bilgisini ilan etmemesine karşılık gazeteciliğini sorgulayan Akşener’e yanıt veren Saymaz, “Benim gazeteciliğimi sorgulayacağına kendi siyasi geçmişini sorgulasın. Benle ne alakası var? Meral Akşener'in yalpalamalarına siyasi kılıf uydurmak zorunda mıyım ben? Meral Akşener’in bu ana kadar inanmış arkadaşları şüphe duymaya başladıysa, yaptığı ziyaretlerde bile acaba bir ticari, ekonomik ilişki için mi gidildi diye düşünmeye başladıysa bunun sorumlusu ben miyim?” dedi.

“Bildiri Yayınlamış, E-Muhtıra Gibi”

“Meral Akşener bir kere 2 sayfalık açıklama yapmış. Neredeyse benim hakkımda bildiri yayınlamış, e-muhtıra gibi… Koca bildiride şu sorunun cevabı var mı? Beştepe’ye ziyaretini kim talep etti, kim istedi kardeşim? Bu soruya cevap veriyor musunuz vermiyorsunuz. Peki orada ne konuştunuz, bu soruya cevap veriyor musunuz? Hayır, buna da cevap vermiyorsunuz.”

“Bu Soruları Cevap Versin”

“Haydi benim iddiam doğru değil diyelim. Oğlunuza Paris büyükelçiliği istediniz mi? Bir sürü insan ortaya atmadı mı? Bu iddiayı ben de duymuştum, Fatih Altaylı dile getirdi. Altaylı’ya cevabı Burak Akburak verdi. Benim iddiama cevabı Meral Akşener veriyor. Paris büyükelçiliği istediniz mi istemediniz mi? Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı teklif edildi mi edilmedi mi? Bana demesi kolay, ben gazeteciyim, en yakın arkadaşlarınız size “Ah” ediyor Meral Hanım?”

Saymaz’ın bu açıklamaları, Akşener’in Saray’a yaptığı ziyarete ve sonrasında yaşanan tartışmalara yönelik tartışmaları daha da alevlendirdi. Akşener’in bu sorulara ne yanıt vereceği merakla bekleniyor.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE