Pazartesi, 13 Temmuz 2020
.
İstanbul
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Türkiye’de ‘yeni normal’in ilk günü

Corona ile (Covid-19) mücadele kapsamında dokuzuncu kez ilan edilen sokağa çıkma kısıtlaması gece saat 24.00 itibariyle sona erdi. Ankara, İstanbul ve İzmir'de normalleşme adımlarının başladığı ilk günün sabahında vatandaşlar işe gitmek için yollara düştü. İBB trafik yoğunluk haritasına göre, 09:00 itibarıyla trafiğin yoğunluğu yüzde 51'e ulaştı.

113 Toplam Gösterim
Türkiye’de ‘yeni normal’in ilk günü

Yeni tip corona virüsü (Covid-19) nedeniyle bir süredir İstanbul trafiğinde gözle görülür bir azalma yaşanmıştı.


Ancak hafta sonu için uygulanan kısıtlamanın bitmesi ve normalleşme sürecinin başlamasıyla sabah saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde kaydedilen görüntülerde trafiğin eski günlerine dönüş sinyali verdiği görüldü.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde işe gidiş saatinde yaşanan yoğunluk drone ile havadan görüntülendi. Köprüde yaşanan yoğun trafik ‘eski günlere geri mi dönüyoruz’ sorusunu akıllara getirdi.

Salgınla mücadele kapsamında geçici olarak kapanan iş yerlerinin normalleşme adımları kapsamında bugün itibariyle açılacak olmasıyla vatandaşlar, yola koyuldu.

Normalleşme adımlarının olduğu ilk günün sabahında vatandaşlar yoğunluk oluşturdu.


YOĞUNLUK YÜZDE 51

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) trafik yoğunluk haritasına göre, 09:00 itibarıyla trafiğin yoğunluğu yüzde 51’e ulaştı.


İZMİR

Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında İzmir'in de dahil olduğu 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması bitti. Kısıtlamanın bitmesinin ardından sabahın ilk saatlerinde İzmir trafiğinde yoğunluk yaşandı.

ANKARA

Kamuda esnek çalışmanın sona ermesi ile birlikte memur kenti Ankara’da uzun bir aradan sonra ilk kez trafik yoğunluğu yaşandı.

BURSA

Bursa’da işe gitmek için toplu ulaşımı kullanmayan Bursalılar kendi araçlarının direksiyonuna geçince trafik adeta durma noktasına geldi.


ZONGULDAK

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) 30 Mart’ta ara verilen üretime, 1 Haziran itibarıyla yeniden başlandı. İşçiler, doktor kontrolünde ateşi ölçülüp, sosyal mesafe kurallarıyla maske takarak, ocağa indi. (DHA-İHA)SÖZCÜ 

Fotoğraf : DHA - İHA

 
 

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE