Pazar, 23 Haziran 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Türkiye'ye yapılan teklif canlı yayında açıklandı

Dün gece Sözcü TV'de yayınlanan Ece Üner moderatörlüğündeki "Sözün Gücü" programına CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ve Yeniçağ Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Ergin katıldı. Programda Türkiye'ye göç ettirilmesi planlanan Filistinlilerle ilgili önemli açıklamalar yapıldı.

79 Toplam Gösterim
Türkiye'ye yapılan teklif canlı yayında açıklandı

AGİT'TEN TÜRKİYE'YE GAZZE GÖÇÜ TEKLİFİ

Milletvekili Ali Öztunç, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) üyesi olarak, 10 gün önce AGİT'in mülteci komisyonunun Ankara'yı ziyaret ettiğini ve Gaziantep ile Adana'da da incelemeler yaptığını belirtti. İçlerinde Yunan ve Kıbrıs Rum Kesimi milletvekillerinin de bulunduğu komisyonun toplantısında ilginç bir soru sorulduğunu aktaran Öztunç, komisyon başkanının Gazze'den gelebilecek bir göçü Türkiye'nin kabul edip etmeyeceğini sorduğunu ifade etti.

Öztunç, bu teklife şiddetle karşı çıktıklarını belirterek, "Filistinlilerin topraklarını terk etmesi İsrail'in istediği bir durum. Neden Avrupa'ya gitmiyorlar da Türkiye'ye gelmeleri isteniyor?" diye sordu. Bu konuda önümüzdeki süreçte ciddi sıkıntılar yaşanabileceğini vurguladı.

FATİH ERGİN: "BİR TERÖR DEVLETÇİĞİ ORTAYA ÇIKTI"

Fatih Ergin ise canlı yayında yaptığı açıklamalarda, ABD'nin Suriye'de yaptığını, İsrail veya emperyalist güçlerin Filistin'de yapmaya çalıştığını belirtti. Ergin, Türkiye'deki sığınmacıların büyük bir bölümünün Suriye'deki terör devletçiliğinin olduğu bölgelerden geldiğini ve bu bölgelerin boşaldığını söyledi. "Bugün itibariyle neredeyse bağımsızlığını ilan etmeye doğru giden bir terör devletçiği ortaya çıktı. Şimdi İsrail de Gazze'yi komple boşaltmaya çalışıyor" dedi.

TÜRKİYE'YE YÖNELİK GÖÇ DALGASI HAZIRLIĞI

Ergin, Gazze'ye yönelik saldırıların ardından mülteci kampının vurulmasının bilinçli olduğunu düşündüğünü belirtti. Türkiye'deki ve uluslararası kamuoyunda bu saldırıya en büyük tepkinin Türkiye'den geldiğini vurgulayan Ergin, "Türkiye'ye yönelik bir göç dalgası hazırlıyorlar. Gelecek olan isimleri hepimize kapıda alkışlatacaklar" diye konuştu.

ECE ÜNER: "SOYKIRIMIN DİBİ"

Ece Üner ise Filistin'deki durumun "soykırımın dibi" olduğunu belirterek, Hitler'in bile aklına gelmeyecek bir durumun yaşandığını söyledi. Üner, insanların topraklarını bırakarak sürüldüğünü ifade etti.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE