Cumartesi, 20 Temmuz 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Ümit Dikbayır Taksim Meydanı'na konuştu: Akşener’i dedikodu zinciri içinde boğdular

İYİ Parti'de kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına bağlanarak yaptığı açıklamada "İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var. Şimdi çıkıp edepli edepsiz açıklama yapıyorlar. Kürşad Bey çıkıp ‘siyasi kalpazanlar’ dedi.

95 Toplam Gösterim
Ümit Dikbayır Taksim Meydanı'na konuştu:  Akşener’i dedikodu zinciri içinde boğdular

Genel Başkan Meral Akşener'i dedikodu zinciri içinde boğdular" dedi. Dikbayır, Perşembe akşamı Erdoğan Aktaş ve Eşit Ağırlık programında her şeyi anlatacağını söyledi.

Tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk oldu. İYİ Parti’den kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, tv100 canlı yayınına bağlanarak açıklamalarda bulundu.

Ümit Dikbayır'ın açıklamalarından satır başları:

“PERŞEMBE AKŞAMI TV100’DE HER ŞEYİ ANLATACAĞIM”
Perşembe akşamı yayına gelip bütün detayları tek tek anlatacağım. Yaklaşık bir buçuk aydır benim üzerimde korkunç bir iftira ve dedikodu kumpası var. Ben bir buçuk aydır sabrediyorum. Niye sabrediyorum? İYİ Parti’ye milyonlarca insan oy verip umut bağladı. Teşkilatlarımızdan insanlar sahada çalıştı. Bütün bu arkadaşlarımızın emeklerine halel gelmesin diye sabrediyordum. Artık durum öyle bir hal aldı ki olanları anlatmam farz oldu. Perşembe akşamı olanları anlatacağım.

“İFTİRALARIN HİÇBİRİNİ KABUL ETMİYORUM”
Ortada çok kirli bilgi dolanıyor. Ben şimdi bir süreç yürüyorum. Üstüme atılan iftiraların hiçbirini kabul etmiyorum. Benim cevap veremeyeceğim tek bir soru yok. Ben bu iftiraların, kumpasların üzerimde kalmaması için süreç yönetiyorum.

“DOKUNULMAZLIĞIMIN KALDIRILMASINI TALEP EDECEĞİM”
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ve Meclis Divanı’na dilekçe vereceğim. Dokunulmazlığımın kaldırılmasını talep edeceğim. Bu süreci tamamlayıp gelip anlatacağım. Vatandaşlarımızın her şeyi bilmesi lazım.

“İSTİFAM SÖZ KONUSU DEĞİL”
İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var. Şimdi çıkıp edepli edepsiz açıklama yapıyorlar. Kürşad Bey çıkıp ‘siyasi kalpazanlar’ dedi. Ben bunların hepsine tek tek yanıt vereceğim. Bilgehan Yılmaz’a yanıt vereceğim ‘çürük elmalar’ dedi. Genel başkana yanıt vereceğim.

“İFTİRALARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”
Ben Sakarya’da bana oy atan milletimizi, teşkilat arkadaşlarımızı utandıracak en küçük bir şey yapmadım. Bundan sonra bana atılacak her iftiranın takipçisi olacağım.

"YEREL SEÇİMDE İŞ BİRLİĞİ TARAFTARIYIM"
Parti bir karar alır biz bu kararlara uymak zorundayız ama yanlış bulduğumuzu doğru bulduğumuzu söylemek sorundayız üstümüzde sorumluluk var. Ben Ankara ve İstanbul başta olmak üzere bütün alınan Millet İttifakı’nın belediyelerinde tekrar bir iş birliği yapılması taraftarıyım.

"İDDİALAR DOĞRU ÇIKSIN İSTİFA EDERİM"
Ben kendimden eminim dokunulmazlığımı kaldıracağım. Bu iddialardan bir tanesi doğru çıksın ben milletvekilliğinden istifa edeceğim.

"AKŞENER'İ DEDİKODU ZİNCİRİ İÇİNDE BOĞDULAR"
Akşener bu iddialarla ilgili benim gözümde kuşkulu değil. Genel Başkan Meral Akşener'i dedikodu zinciri içinde boğdular. Ben onları da söyleyeceğim.

"BENDEN 500 BİN TL İSTENDİ"
"Biz meclis açıldıktan sonra meclise gittik kısa bir süre sonra milletvekillerinden para istendi. ‘Biz partiye bina alacağız, kampanya yapacağız’ denseydi kimin ne durumu varsa verirdi." diyen Dikbayır, Gürel'in "Sizden de para istendi mi?" sorusuna "Evet 500 bin TL istendi, vermedim. 'Partinin parası yok' diye istendi ben olduğunu biliyorum." yanıtın verdi.

AKŞENER DAVA AÇTI MI?
Hacır'ın "Meral Hanım dava açtı mı size?" sorusuna Dikbayır "Normalinde böyle bir şey olsaydı savcılığa suç duyurusunda bulunması lazım. Eğer ben bu partinin genel başkanı olsaydım. Hakkımda böyle bir iddia olsaydı çarşaf gibi sererdim hesaplarımı 'Benim her şeyim açık' diye" cevabını verdi. 

TV100

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE