Pazartesi, 27 Eylül 2021
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Vatandaş neden aşı olmadığını bu sözlerle anlattı

22 milyon vatandaşın henüz korona virüs aşısı yaptırmaması salgının tekrar yükselişe geçmesine neden olurken vatandaşlara neden aşı yaptırmadığı soruldu. Kimisi farklı açıklamalardan ortaya çıkan belirsizliği sebep gösterdi kimi ise “Bizi robot yapacaklar” dedi.

36 Toplam Gösterim
Vatandaş neden aşı olmadığını bu sözlerle anlattı

Korona virüs aşılama sürecinde vatandaşın çekimser kalması, salgının tekrar yükselişe geçmesine neden oldu.

Yasakların kaldırılması ve devamında gelen Kurban Bayramı ile 17 binlere dayanan vakaların ardından vatandaşa neden aşı yaptırmadığı soruldu.

Hürriyet’te yer alan habere göre, bazı vatandaşlar ortaya atılan spekülasyonları sebep gösterdi, bazıları ise değişen kararlar ve yaşanan belirsizliğe dikkat çekti.

Barış Ustabaş (Spor antrenörü, 27 yaşında): Aşı karşıtı değilim ama ortada bir belirsizlik var. Uzmanların bir dedikleri diğerini tutmuyor. Önce iki doz yeterli denildi, şimdi üçüncü, dördüncü dozdan söz ediyorlar. Aşı olmamamın nedeni belirsizlik.

Ali Kurt (Yönetmen-28 yaşında): Aşı karşıtı değilim. İnsan bedenine vurulan bir aşının sorumluluk alınmadan ve ruhsatı da alınmadan yapılmaya çalışılması bana güven vermiyor.

Murat Güneş (Satın alma müdürü-40 yaşında): Korona virüs aşısı bana pek inandırıcı gelmiyor. Çünkü aşı olan insanlar tekrar rahatsızlanıyor. İnsanlar antikor üretmiyor. Aşı gerçekten koruyorsa neden bunu daha önceden üretmediler? Her gün binlerce kişi ölüyorsa, bu aşılar ne kadar koruyor?

Melda Topbaş (Veteriner hekim, 25 yaşında): Aşıların uzun vadeli güvenilirliğinden, yan etkilerinden emin değilim ve birçok kişi aşı olursa benim olmama gerek kalmaz diye düşünüyorum. Belki 10 yıl sonra şüphelerim azaldığında olurum ama bilim asla yalan söylemez.

Ümmühan Çukadar (Emekli muhasebe müdürü-50 yaşında): Ben bu aşıların içinde manyetik frekans olduğunu düşünüyorum. Bizi robotlaşmaya doğru götürecekler. Zaten petrol ürünlerinden üretiliyor. Sağlığa zararlı. Evet, virüs var ama grip gibi bir şey. Ben emniyetli bulmadığım için aşı olmuyorum.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE