Çarşamba, 02 Aralık 2020
.
8
İstanbul
.
chevron_left chevron_right
Bilim Teknoloji

Web kullananlar dikkat. Sesli ve görüntülü arama geliyor

Popüler sosyal medya uygulaması olan Whatsapp, kullanıcılarına yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Şirket, WhatsApp Web'in sürümünü 2.2043.7'ye yükseltti. Böylelikle, WhatsApp'ın sesli ve görüntülü arama özelliğinin WhatsApp Web'e gelmek üzere olduğunu gösteriyor.

73 Toplam Gösterim
Web kullananlar dikkat. Sesli ve görüntülü arama geliyor

Webktekno'da yer alan habere göre Whatsapp, web uygulamasında yeniliğe gidiyor. WhatsApp geliştiricileri bir süredir, anlık mesajlaşma uygulamasının web sürümü üzerinde bazı çalışmalar yürütüyorlar.

SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ ARAMA GELİYOR

Geliştirici ekip bu çalışmalarla, WhatsApp'ın sesli ve görüntülü arama özelliğini web sürüme de getirmiş olacaklar. WhatsApp Web'de yapılan bir güncelleme ise sesli ve görüntülü arama özelliğinin, artık çok yakında olduğunu gösteriyor.

Geliştirici ekip, WhatsApp Web'i "2.2043.7"ye yükseltti. Bu yükseltmenin kaynak kodları ise yaklaşan sesli ve görüntü arama özelliği ile ilgili yeni detayları gözler önüne serdi. Yapılan güncellemeye göre kullanıcılar, WhatsApp Web'de arama yaparken iki farklı görüntü ile karşılaşacaklar gibi duruyor. Özellik muhtemelen birkaç hafta içerisinde kullanıma sunulacak.

ekran-alintisi-20201020121528.jpg

WhatsApp Web'in son sürümünün kaynak kodlarında yer alan bilgilere göre kullanıcılar, ekranın sağ üst bölümünde bu özellik için eklenen simgeler görecekler. Bir kullanıcı, bu simgeleri kullanarak sesli ya da görüntülü arama yapabilecek. Kullanıcıya gelen bir arama isteği ise açılan bir pencere ile yanıtlanacak. Kullanıcılar, aramayı kabul ve reddetmenin yanı sıra, herhangi bir yanıt vermeden bırakabilecekler.

ekran-alintisi-2-027.jpg

Kullanıcılar, arama yaparken ise biraz daha farklı bir açılır pencere ile karşılaşacaklar. Daha küçük bir boyutta tasarlanan bu açılır pencere, aranan kişinin bilgilerini içerecek. Bu sayede kullanıcılara, her iki durumda da iyi bir deneyim sunulmuş olacak.

Webtekno - Yeniçağgazetesi

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE