Salı, 16 Nisan 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Yeniden Refah Partisili Suat Kılıç'tan ittifak açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

55 Toplam Gösterim
Yeniden Refah Partisili Suat Kılıç'tan ittifak açıklaması

Kılıç, tarım ve hayvancılık sektörünün sorunlarına değinerek, tarımsal sulamaya yönelik elektrik desteğinin kaldırılmasının çiftçiyi olumsuz etkileyeceğini söyledi.

Kılıç, emekli maaş artışlarında adaletsizliğin giderilmesi gerektiğini belirterek, "Memur emeklisi ile SSK ve bağ-kur emeklisi arasındaki maaş artışı farkının ortadan kaldırılması, geçmişte yüksek prim ödeyen ile düşük prim ödeyen arasındaki emekli maaşı farklılıklarının giderilmesi, emekli maaşlarının asgari ücretle kıyas oranının korunması ve en düşük emekli maaşlarının asgari ücret sınırında olması gerekiyor" dedi.

Kılıç, son günlerde Türkiye'de yaşanan provokatif olayları kınayarak, "Bu meseleye kayıtsız kalamaz bu hadise provokatif bir girişim ise devletin ve toplumun da benzer provokatif girişimler karşısında dikkatli ve uyanık olması zaruret halini almış bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.

Kılıç, İsrail'in Gazze şeridinde devam eden sistematik soykırım ve devlet terörü ile ilgili de konuştu. Kılıç, "İsrail'in devlet terörü ile hayatını kaybeden gazetecilere de Allah'tan rahmet yakınlarına sabır ve metanet diliyorum" dedi.

Yerel seçimlerle ilgili de konuşan Kılıç, "Yeniden Refah Partisi tam saha anlayışıyla kendi adaylarıyla seçimleri sürdürmektedir. Seçim beyanname açıklandığında Türkiye'de çok ses getirecek" diye konuştu.

AK Parti ile olası bir ittifak görüşmesine ilişkin Kılıç, "Bir ittifak talebi olduğuna göre bir mutabakat zeminin de bulunması gerekir. Her ittifak bir mutabakat zemini üzerine inşa edilir. Yeniden Refah Partisi ile AK Parti arasında devam eden bir ittifaka bir mutabakat üzerinden dönüşüp dönüşmeyeceği önümüzdeki günler gösterecek" dedi.

Kılıç, İstanbul'da 2 ilçe büyükşehir dışında adaylık isteklerini de şu şekilde açıkladı:

**“Tabii ki gönlümüzden geçen temennimizdir bizim. Elbette ki temelde hedef ve arzumuz Ankara'da da İstanbul'da da İzmir'de diğer iller ile ilgili olduğu gibi Türkiye'yi yeniden Refah Partisi belediyeciliği ile buluşturmaktır.

**“Bugün bu ülkenin sokakları başıboş sokak hayvanları nedeniyle kadınların çocukların çalışanların rahatça işe gidip gelemediği okuluna gidemediği okul servisine binemeyen sokaklar haline gelmişse bu güvensiz şehirlerin varlığı bile büyük şehirlerimizin iyi yönetilmediğinden kaynaklanan bir problemdir.

“Bu dahil bütün kronik sorunların çözümü için Türkiye'nin ihtiyacı yeniden Refah Partisidir. Ancak rasyonel davranacağız. Partilerin oy oranlarına bakacağız kendi durumumuzuza bakacağız ve nihayetinde ortaya bir karar koyacağız.”

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE