Pazar, 23 Haziran 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Yenilenen Seçimlerde Kesin Olmayan Sonuçlar Belli Oldu

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) kararı üzerine 3 ilçe ve 4 beldede seçmenler tekrar sandık başına gitti. Kesin olmayan sonuçlara göre; AKP 3, CHP 2, DEM Parti 1 ve MHP 1 belediye kazandı.

341 Toplam Gösterim
Yenilenen Seçimlerde Kesin Olmayan Sonuçlar Belli Oldu

YSK'nın yerel seçimleri yenileme kararı aldığı Kayseri'nin Pınarbaşı, Şanlıurfa'nın Hilvan, Aksaray'ın Güzelyurt ilçeleri ile Sivas Yıldızeli-Güneykaya, Kırklareli Lüleburgaz-Büyükkarıştıran, Tunceli Mazgirt-Akpazarı ve Aksaray Merkez-Sağlık beldelerinde seçimler tekrarlandı. Oy verme işlemleri sabah 08.00'de başladı ve saat 17.00'de sona erdi. YSK Başkanı Ahmet Yener, yayın yasağının saat 19.00 itibarıyla kaldırıldığını açıkladı.

Kesin Olmayan Seçim Sonuçları

AKP 3, CHP 2, DEM Parti 1 ve MHP 1 Belediye Kazandı

Kayseri Pınarbaşı: CHP'nin adayı Deniz Yağan 6,783 oyla kazandı. MHP'nin adayı Menduh Uzunoğlu ise 6,494 oy aldı.

Şanlıurfa Hilvan: DEM Parti'nin adayı Serhan Paydaş 10,357 oyla kazandı. AKP'nin adayı Aslan Ali Bayık ise 6,812 oy aldı.

Aksaray Güzelyurt: AKP'nin adayı Ünal Değirmencioğlu 873 oyla kazandı. İYİ Parti'nin adayı Hazim Turan 580 oy, MHP'nin adayı Sadullah Er ise 287 oy aldı.

Sivas Güneykaya: AKP'nin adayı Hüseyin Kırışkuzu 556 oyla kazandı. MHP'nin adayı Hasan Erçoban 406 oy aldı.

Kırklareli Büyükkarıştıran: CHP'nin adayı Ertuğrul Çamlıca 2,286 oyla kazandı. DSP'nin adayı Hakan Karaman 2,101 oy aldı.

Aksaray Sağlık: MHP'nin adayı Abdullah Tosun 806 oyla kazandı. AKP'nin adayı Mehmet Yiğit ise 748 oy aldı.

Tunceli Akpazar: AKP'nin adayı Ali Aydın 644 oyla kazandı. CHP'nin adayı Zeynel Yıldırım 421 oy aldı.

YSK Başkanı Ahmet Yener'in Açıklamaları

YSK Başkanı Ahmet Yener, yaptığı açıklamada, "Sonuçların Türk halkına, Türk demokrasisine, siyasi partilerimize ve kazanan adaylarımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Sorunsuz, problemsiz bir seçim sürecini daha tamamlamış bulunuyoruz. Bu süreçte yapmış olduğunuz katkılardan dolayı siz değerli basın mensuplarına da teşekkür ediyoruz" dedi.

Bu yenileme seçimleri, yerel demokrasinin güçlendirilmesi ve seçmen iradesinin doğru bir şekilde yansıtılması açısından büyük önem taşıyor. Kesin sonuçlar ilerleyen günlerde açıklanacak.

Anka

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE