Çarşamba, 24 Temmuz 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Erdoğan'ın teklifini neden reddettiğini tek tek anlattı

İYİ Parti lideri Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Cumhur İttifakı'na davetini neden reddettiğini kesin bir dille tek tek anlattı. "Prensiplerimle uyuşmuyor gitmedim, gitmeyeceğim” diyen Akşener, Altılı Masa içinse “Biz o masadan kalkmayacağız” diye konuştu.

99 Toplam Gösterim
Erdoğan'ın teklifini neden reddettiğini tek tek anlattı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk'te soruları yanıtladı. İYİ Parti'nin kamuoyu araştırmalarında oylarına değinen Akşener, “Batı ve İç Anadolu'da bizi mutlu edecek bir ilerleme var” dedi. Akşener, “Şu anda İzmir'de ikinci partiyiz. Bursa, Balıkesir, Aydın, Mersin benzer bir durum. AKP'den ağırlıklı oylar geliyor” diye ekledi.

“HDP’DEN CHP’YE OY GEÇER”

Bir akademisyen olarak seçmenin davranışlarını incelediğini vurgulayan Akşener, “İddia ediyorum, HDP'den CHP'ye oy geçer. HDP'nin seçmeni, SHP'nin seküler seçmeni. HDP'nin Kürt sabit seçmeninin bir kısmı CHP'ye gider. Seküler Kürtler geçmişte SHP'nin, kök itibariyle CHP'nin seçmeni. ANAP ve DYP'nin muhafazakar seçmeni AKP'de yer alıyordu. Batı illerinde Trakya'da ise ANAP ve DYP'nin seküler seçmeni de CHP'ye gitti. Bizim CHP'den oy alalım diye bir gayretimiz yok” şeklinde konuştu.

“SEÇMEN BAŞIMIZI YOLAR”

Altılı Masa’yla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Akşener, “O masada asıl tehdit ne biliyor musunuz? O masanın seçmeni, eğer biz birbirimize düşersek ve inatlar uğruna bir yanlışlık olursa o zaman seçmen başımızı yolar” dedi. Akşener, “Bu masanın sahibi biziz” sözlerinin yanlış anlaşıldığını ve “Masanın ev sahibi” anlamına geldiğini sözlerine ekledi.

ERDOĞAN’IN TEKLİFİNİ NEDEN REDDETTİĞİNİ ANLATTI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini sürekli Cumhur İttifakı'na davet etmesine sert çıkan Akşener, teklifi neden reddettiğini kesin bir dille anlattı.

Akşener, “Sayın Erdoğan habire davet ediyor bizi. Muhalefetin insanı olduğunu iddia eden kanaat önderleri her dakika benim hemen kalkıp gideceğimi düşünüyor. ‘Onlar gider, seçmen kalır' diyorlar. Her ikisi de yalan. Birincisi seçmeni en sadık parti biziz. Muhtemel olarak gidermişiz gibi bir hava estiriyorlar. Seçmene hakaret ediyorlar. ‘Akşener gider seçmen kalır' diye bir durum yok” ifadelerini kullandı.

“Biz o masadan kalkmayacağız” diyen Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

* “Biz Sayın Erdoğan tarafından 2001 yılından beri davet ediliyoruz. 20 yıl içinde 2015'te de davet edildim. Ona da hayır dedim. 2017'den beri de zaman zaman davet ediliyoruz.

* Sayın Erdoğan'ın davetine niye icabet etmiyorum? Sayın Erdoğan yandaş zengin ediyor. Ben milletin zengin olması gerektiğini istiyorum. Sayın Erdoğan canı sıkıldığı zaman gençleri kovuyor. Ben gençlerin geri dönmesini istiyorum. Ben her kelimeyi düşünerek konuşmanızı istemiyorum. Sayın Erdoğan her şeyi bir kişiye biat eden bir dünya yaratmak istiyor.

* Ben ise demokrasinin var olduğu, bizim gibilerin eleştirilebildiği bir dünya, bir Türkiye istiyorum. Ben Enes'lerin, Ecrin’lerin Furkan’ların evlerinin yerine pudra şekeri çeken, tuhaf ceketli, tuhaf sakatlı, tuhaf arabalı o gençlerin olmasını istemiyorum. Enes'in, Furkan'ın Ecrin'in obez olmasını istemiyorum. Ben öğrencilere öğlen yemeğinin devlet tarafından ücretsiz verilmesini istiyorum. ”

CUMHUR İTTİFAKI’NI KUMAR MASASINA BENZETTİ 

“Türkiye'nin geleceğini Erdoğan ‘kumar masasına' sürüyor” diyen Akşener, Cumhur İttifakı’nı da ‘kumar masasına’ benzeterek “Ben, o Cumhur İttifakı’nın oluşturduğu o birlikteliği, Türkiye'nin geleceğiyle oynayan bir kumar masası olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE