Pazar, 23 Haziran 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Bilim Teknoloji

WhatsApp’tan dikkat çeken yeni özellik

Meta'nın anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, güvenlik ve gizlilik odaklı yeni bir özellikle kullanıcılarına sesli mesajlarda daha fazla kontrol sağlıyor. Yapılan güncellemeyle birlikte, bir kez dinlendikten sonra otomatik olarak kaybolacak sesli mesajlar gönderme özelliği eklenmiştir.

1496 Toplam Gösterim
WhatsApp’tan dikkat çeken yeni özellik

Bu güncelleme, daha önce fotoğraf ve videolar için kullanılan "Bir Kez Görüntüle" özelliğini sesli mesajlara da uygulayarak, kullanıcılara gönderdikleri sesli mesajların sadece bir kere dinlenebileceği bir seçenek sunuyor. Sesli mesajın dinlendikten sonra otomatik olarak silinmesi, kullanıcılara daha fazla gizlilik katmanı sağlayarak iletişimlerini koruma imkanı tanıyor.

WhatsApp tarafından yapılan açıklamada, "Mesajlarınıza ilave bir gizlilik katmanı eklemek için, 2021 yılında fotoğraf ve videolar için Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sunmuştuk. Bugün, karşıdaki kişi dinledikten sonra kaybolacak bir sesli mesaj gönderebileceğinizi bildirmekten heyecan duyuyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Kullanıcılar, bu özelliği kullanarak bireysel veya grup sohbetlerinde gönderdikleri sesli mesajları daha kontrollü bir şekilde paylaşabilecekler. Gönderilen sesli mesajların bir kere dinlendikten sonra 14 gün içinde silinmesi gerekiyor; aksi takdirde, mesajlar otomatik olarak sohbetten kaldırılacak. Bu özellik, kullanıcıların gizliliklerini daha etkin bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyarak, iletişimlerini daha güvenli hale getiriyor.

Kullanıcılar, sesli mesajı bir kez dinlenecek şekilde ayarlamak için kaydı kilitlemek, kayıt simgesini basılı tutmak ve ardından "Tek Seferlik" simgesine dokunmak adımlarını izleyebilirler. Sesli mesajın gönderildikten sonraki süresi içinde dinlenmemesi durumunda, mesaj otomatik olarak silinecektir.

Karar

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE